آتش سوزی در زندانی در عربستان؛ 3 نفر کشته و 21 تن زخمی شدند

به گزارش عینک ریبن سبز، آتش سوزی در زندان الملز واقع در پایتخت عربستان به جان باختن دستکم سه نفر و زخمی شدن 21 نفر دیگر منجر شده است.

آتش سوزی در زندانی در عربستان؛ 3 نفر کشته و 21 تن زخمی شدند

به گزارش گروه بین الملل عینک ریبن سبز، سخنگوی رسمی اداره کل زندان های عربستان از وقوع آتش سوزی در زندان الملز واقع در ریاض پایتخت این کشور خبر داد.

به نوشته خبرگزاری رسمی عربستان (واس)، ایوب بن نجات بن نحیت، گفت: به محض دریافت گزارش آتش سوزی در بند هفتم زندان الملز، زندانیان از آنجا تخلیه و خدمات امدادرسانی فوری به مجروحین انجام شد و آنها را فورا به بیمارستان منتقل کردند تا تحت درمان قرار بگیرند.

او اضافه کرد: نیروهای آتش نشانی و دفاع مدنی توانستند آتش را مهار کرده و مانع سرایت آن به بندها ساختمان های مجاور شوند، اما این سانحه به جان باختن سه نفر از زندانی ها و زخمی شدن 21 نفر دیگر منجر شد.

سخنگوی اداره کل زندان های سعودی گفت که هنوز علت وقوع حادثه مشخص نشده و تحقیقات درباره آن ادامه دارد.

زندان الملز از جمله زندان هایی است که بسیاری از بازداشتی های امنیتی در آن نگهداری می شوند. گروه های حقوق بشری به نقل از افرادی که پیش از این در زندان حضور داشته اند، شرایط در این مجموعه را غیرانسانی توصیف کرده و نوشته اند که تعداد زندانیان در این زندان بیش از ظرفیت است و به افرادی که آنجا نگهداری می شوند، خدمات درمانی ارائه نمی شود.

مقام های سعودی در مورد دلیل آتش سوزی امروز در این زندان توضیحی ارائه نکرده اند.

ق

منبع: خبرگزاری فارس

به "آتش سوزی در زندانی در عربستان؛ 3 نفر کشته و 21 تن زخمی شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آتش سوزی در زندانی در عربستان؛ 3 نفر کشته و 21 تن زخمی شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید