کسب و کار سلطان قبر به هم ریخت

به گزارش عینک ریبن سبز، تهران (پانا) - عضو شورای شهر تهران با اشاره به اینکه زمین مربوط به قبر در بهشت زهرا(س) رایگان است، گفت: فروش مقبره های خانوادگی در بهشت زهرا(س) متوقف شده است.

کسب و کار سلطان قبر به هم ریخت

به گزارش فارس، حسن خلیل آبادی، عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران درباره شرایط تدفین و تغسیل متوفیان کرونا در بهشت زهرا(س) بیان نمود: هم اکنون نسبت به ماه های قبل آمار فوتی های ناشی از کرونا افزایش یافته، ولی با این وجود مشکل خاصی در زمینه تدفین مبتلایان به کرونا وجود نداشته است و اقدامات لازم با رعایت پروتکل های بهداشتی اعلام شده از سوی ستاد مقابله با کرونا انجام می گیرد.

وی با اشاره به اینکه اکنون مشکل تأمین قبر نیز وجود ندارد، گفت: هنوز بعضی از قطعات در بهشت زهرا(س) خالی است و شرایط بحرانی نیست. البته ظرفیت بهشت زهرا(س) در فاز اولیه آن تکمیل شده، ولی دو فاز دیگر هم اکنون هنوز جای خالی برای تدفین دارد.

وی گفت: پس از تأسیس بهشت زهرا(س) قسمت شمالی آن از سمت اتوبان علامه عسگری و قسمت شرق آن از جاده قدیم قم اضافه شد و هم اکنون بیشتر دفن ها در همین قسمت شرقی انجام می گیرد.

وی ادامه داد: باید اقدامی انجام گیرد که قبرهایی که مدت زیادی از تدفین در آن گذشته برای دفن های جدید از آن استفاده کرد. به این ترتیب احتیاج به قبرستان جدید در پایتخت نخواهیم داشت. البته در حال حاضر بعضی هم، چنین درخواست هایی دارند و می توان قبر جدید را به صورت سه طبقه ساخت.

خلیل آبادی گفت: حدبیشتر تعداد طبقات در قبرهای بهشت زهرا(س) 5 طبقه است و قیمت قبرها نیز براساس مصوبات شورای شهر و نه خارج از این مصوبه دریافت می گردد. به عبارتی می توان گفت که پول زمین قبر از خانواده متوفیان دریافت نمی گردد و هزینه اخذ شده بابت کفن و دفن، خودروی حمل متوفی و خدمات و نگهداری بهشت زهرا(س) است.

این عضو شورای شهر تهران با اشاره به اینکه قبر لاکچری در بهشت زهرا(س) نداریم، گفت: البته مقبره های خانوادگی در بهشت زهرا وجود دارد که قیمت آن کاملاً متفاوت با سایر قبور است. این مقبره ها اتاق و تجهیزات دارند و به صورت خانوادگی درخواست برای دفن صورت می گیرد.

وی گفت: البته سازمان بهشت زهرا(س) اکنون مقبره جدید نمی فروشد و مقبره های کنونی مربوط به قبل است.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا در شرایط کرونا محل جداگانه ای برای دفن مبتلایان کرونایی انجام می گیرد، گفت: اکنون که احتیاجی به این قضیه نبوده است چرا که تغسیل و تدفین براساس پروتکل های ستاد مقابله با کرونا انجام گرفته است ولی اگر آنها ابلاغی داشته باشند حتماً این اقدام صورت می گیرد.

وی درباره فعالیت فردی تحت عنوان سلطان قبر گفت: به نظرم در این زمینه جو درست شده است. این فرد واسطه قبر برای قبرستان های متروکه بود که دستگیر شد. البته مدتی بعد آن را آزاد کردند و اکنون فردی تحت عنوان سلطان قبر نداریم.

وی گفت: بهشت زهرا سازمانی 600 تا 700 هکتاری است که دارای فضای سبز، تأسیسات، سالن های مختلف، فروشگاه و اداره است که نگهداری همه این ملزومات و تجهیزات هزینه بر است. بنابراین وجهی که از خانواده متوفیان دریافت می گردد، در همین زمینه نیز خرج می گردد.

منبع: خبرگزاری پانا

به "کسب و کار سلطان قبر به هم ریخت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کسب و کار سلطان قبر به هم ریخت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید