خیابانی: 3 میلیون یورو به ویلموتس ندادیم که ببازیم، به کی روش انتقاد غیرکاری نکردم

به گزارش عینک ریبن سبز، مجری صداوسیما گفت: ما هم می توانیم یک تیم درست کنیم و کامبوج را ببریم.

خیابانی: 3 میلیون یورو به ویلموتس ندادیم که ببازیم، به کی روش انتقاد غیرکاری نکردم

به گزارش گروه ورزشی عینک ریبن سبز، جواد خیابانی امروز به مناسبت سالگرد 27 سالگی شبکه سه مهمان برنامه سلام صبح بخیر بود. خیابانی در پاسخ به اینکه چرا علی رغم نقدها بسیاری که به کیروش داشت از ویلموتس انتقادی نمی نماید، اظهار کرد: مارک ویلموتس هم قابل انتقاد است. خود من هم قابل انتقاد هستم و از هرکسی که خوب کار نمی نماید باید انتقاد کرد. من در بازی آخر با عراق هم نقدهای را مطرح کردم. ولی ما زمانی را که باید به او ندادیم و حالا قطع همکاری او قطعی شده است.

وی اضافه نمود: من به کارلوس کیروش احترام می گذارم و هیچوقت انتقاد غیرکاری نداشتم. برای ویلموتس هم احترام قائلم. ولی فکر می کنم نباید ما خوش استقبال و بدبدرقه باشیم. در فوتبال جهان هم این اتفاقات می افتد. مورینیو رفت کسی دیگری جایش آمد و خود مورینیو در جای دیگری نشسته و این خصلت و ذات فوتبال است که کسی که نتیجه نمی گیرد می رود.

خیابانی یادآور شد: ما زمانی که به کیروش دادیم به ویلموتس ندادیم. البته زمانی که او آمد شرایط مالی ما بهتر بود و او توانست بیشتر و بهتر کار کند. چه از نظر واریز مبالغ قرارداد به ایران و شناخت نسبت به فوتبال ایران. ولی ویلموتس چنین فرصتی را نداشت.

این گزارشگر تاکید نمود: اگر قرار باشد ما 3 میلیون یورو به ویلموتس بدهیم که ببازیم اما به کامبوج 4 تا گل بزنیم که نمی شود. من و تو هم می توانیم یک تیم درست کنیم و کامبوج را ببریم! آنقدر توانایی فوتبال ایران بالا است که همه تیم های لیگ می توانند کامبوج را ببرند. فوتبالمان آنقدر توانا هست که نگران باختن به بحرین و عراق نباشد. درست است که هم عراق و هم بحرین شرایط خوبی در فوتبال دارند، پولهای زیادی خرج می نمایندو عراقی ها تعصب زیادی دارند و در بازی هم دیدیم.

وی اضافه نمود: بعد از اخراج مسعود، محمد صاحب توپ شد و اگر پاس بغل به سردار می داد گل می زدیم. البته این اگرها در فوتبال زیاد است. چه کسی فکر می کرد آن کرنر زده شود و دفاع ما بایستد و نتواند توپ را بگیرد. اما این اتفاقات در فوتبال می افتد. چه کسی فکر می کرد منچستر سیتی که این همه ستاره دارد 14، 15 امتیاز از لیورپول عقب باشد.

خیابانی درباره قهرمانی لیورپول اظهار کرد: در این ایام کریسمس که بازی ها به صورت سنگین برگزار می شود شرایط خاصی حاکم است. الکس فرگوسن هم همواره می گفت در این شرایط و روزها است که معلوم می شود کدام تیم می تواند برنده جزیره شود. در این 6، 7 بازی آینده همه چیز معین می شود البته لیورپول که 30 تا برد داشته و خیلی خوب جلو رفته است.

این گزارشگر درباره تحقیق هایی که برای گزارشهای خود به ویژه گزارشهای خارجی اش می نماید، شرح داد: همواره علاقمند به درس خواندن بودم و هنوز که هنوز است دانشجو هستم. هفته پیش امتحان جامع را دادم و دو سه ترم باید کوشش کنم تا تز دکترا را بگیرم. وقتی این مقطع تحصیلی تمام شود می خواهم در رشته جدیدی ثبت نام کنم و می خواهم بعد از جامعه شناسی، روانشناسی بخوانم. همواره به کتابخانه ملی و بازار بزرگ ایران که می روم دنبال کتابهای علوم انسانی می گیرم.

وی یادآور شد: در دهه 60 اولین کاری که کردم رشته صنعتی علوم ریخته گری را خواندم که زیاد دوست نداشتم. هنرستانی بودم و خوب هدایت تحصیلی نشدم و عقب ماندم. بعدها برگشتم و سراغ چیزی که دلم می خواست رفتم. اکنون هم با محبتی که اساتید می نمایند و همه مردم ایران که معلم من هستند توانستم جایی برسم که همواره بر مبنای کار تحقیقی و پژوهشی پیش بروم.

خیابانی یادآور شد: من شب گذشته بازی بایرن مونیخ را گزارش کردم و ارنج فیکس 11 نفره که هیچ نیمکت نشینان آنها را هم می دانم و کار سختی نیست. همه گزارشگران شبکه سه و ورزش این چیزها را می دانند. خیلی چیزها ملکه ذهنمان شده اما رویدادهای به روزی در جهانی فوتبال وجود دارد و من همواره 4، 5 ساعت وقت می گذارم و شده در راه، از هفته قبل یا حتی در استودیو پخش وقت می گذارم و این اطلاعات را به دست می آورم.

این گزارشگر در پاسخ به اینکه واقعا 90 دقیقه حرف زدن سخت است، توضیح داد: ما 90 دقیقه حرف نمی زنیم. من هنوز که هنوز است بازی ها را ضبط می کنم و بعد از 30 سال گزارشگری آنها را دوباره نگاه می کنم. خیلی ها به من می گویند خیابانی زیاد حرف نزن و من هم می گویم چشم. خانواده ام زیاد فوتبال دوست ندارند اما همکاران سازمان و رسانه ها و اینها نظر می دهند و من فکر می کنم از 90 دقیقه 25 تا 30 دقیقه باید سکوت باشد. گزارش های خارجی که می شنویم هم اینگونه است و مثلا گزارشگر کشورهای عربی که خیلی کم حرف می زنند. طرف یک صحنه را گزارش می نماید، می رود چایی اش را می خورد و برای صحنه بعدی برمی شود! همچنین گزارشگر عربی به متن فوتبال کمتر توجه می نماید.

وی تاکید نمود: سعی می کنیم کمتر حرف بزنیم، شرح واضحات ندهیم، دائم اسم بازیکنان را نبریم و صحنه ای را گزارش کنیم که احتیاج به شرح دارد. البته وقتی از مانیتور گزارش می کنی از حاشیه فوتبال می مانی. شب قبل هم تماشاچیان در انگلیس با فندک و چوب دست به کار شدند که اینها در سالهای اخیر بی سابقه بوده است.

خیابانی در خاتمه گفت: من فکر می کنم اگر در گزارش 90 دقیقه ای 60 دقیقه حرف بزنی 30 دقیقه سکوت بدهیم بیننده بهتر می تواند آن 60 دقیقه حرف را در ذهنش رسوب کند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "خیابانی: 3 میلیون یورو به ویلموتس ندادیم که ببازیم، به کی روش انتقاد غیرکاری نکردم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خیابانی: 3 میلیون یورو به ویلموتس ندادیم که ببازیم، به کی روش انتقاد غیرکاری نکردم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید